Mesajı Okuyun
Old 30-07-2012, 15:52   #15
Av.S.Sönmez

Alıntı:
Yazan Av.Mustafa İnan
teşekkür ederim sayın Sönmez. arkadaş çevremde neden CMK müdafiliğine rağbet edilmediğini anlıyorum. gerçekten çok komik çünkü 40 TL'yi geçtim birçok dosyada gece vakti taksi ile gitmek zorunda kalıp 15-20 TL taksi parası ödedim. karşılık olarak sadece 3 TL veriliyor. bundan sonra yapacağımı sanmıyorum ama yapmış olduğum 10 dosyanın görevlendirmesi gelmeye başladı. bir tanesi çocuk ağır cezada ve durumumda bir değişiklik yok yani duruşmaya giremeyeceğim. iş durumumu mazeret bildirerek mazeret sunacağım umarım kabul edilir. edilmezse ne gibi yaptırım uygulanır acaba

Yaptırım konusunda bir bilgim yok ne yazık ki.. Ama en azından ciddi bir yaptırım uygulanacaksa tarafınıza, bir arkadaşınızdan yardım isteyip yetki belgesi ile duruşmalara girsin.. Bu tabi benim düşüncem, yoksa aslında CMK müdafiiliğinde yetki belgesi ile yerinize bir başkasının girmesi de yasak.. Herşey yasak, ücret de az, ki ücret ödemelerini alabilmeniz aylar da sürüyor..
Ama herşeye rağmen ben yapıyorum, çünkü cidden özellikle mağdur vekilliğinin (ki şahıs hukuki anlamında değil de sözlük anlamına göre de gerçekten mağdur konumunda ise) tarafınıza yüklediği mesleki haz, ve yardımcı olabilmek inanılmaz.. Ben sırf bunun için alıyorum CMK görevlendirmelerini.. Ücretini, verdiğimiz karşılığın alınamamasını düşünürsek zaten yapılacak iş değil ne yazık ki..