Mesajı Okuyun
Old 12-05-2012, 16:04   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar . öncelikle konuyu büyük ihtimalle yanlış yere açtım ama durumum biraz karışık nasıl yapsam bilemedim. Ben 19 yaşında bir üniversite öğrencisiyim. annemin yapmış olduğu boşanma sonucunda 1994 yılında 2 milyon lira nafaka bağlanmış. ve 8 ay hariç hiç ödenmemiş. annem de başına bela olmasın uğraşmasın diye peşinden hiç koşmamış. ben de yeni aklı başına gelmiş birisi olarak ödenmeyen nafakalarımı almak istiyorum . sanırsam zaman aşımından dolayı son 10 yıla dair bir dava açabiliyorum fakat sorunum şu. o zamanın 2 milyon lirası , 6 sıfır atıldıktan sonra şimdi 2 lira . arada bir değer farkı var . ben nasıl bir miktara göre dava açacagım. 2 lira üzerinden işlem yapılması saçma geldi bana . burada sizlere sorayım dedim . teşekkürler şimdiden.
Maalesef ilamda yazılı nafakayı(Geriye doğru 10 yıl) faiziyle birlikte isteyebilirsiniz. Bunun için dava açmanıza gerek yok, icra takibi yapmanız yeterlidir. Reşit olduğunuza ve üniversitede okuduğunuza göre babanıza "yardım nafakası" adı altında dava açabilirsiniz.

Hak kaybına uğrmamak için bir avukattan profesyonel destek alınız.