Mesajı Okuyun
Old 02-09-2006, 13:56   #15
medenikal

benim gördüğüm kadarıyla bu site DEMOKRAT bir öz taşımaktadır..

zaten böyle bir içerik taşımış olduğunu görmeseydik.Bu siteye üye olsak bile ,katılımımız kısıtlı olur du.

Demokrat tavır öz de bir hukuk tavrıdır.

ne dir bu tavır.

görüşlere katılınmasa da karşı tarafa saygı duymak.

nedir bu saygı ,fikirlerine katılmasam da ,açıklaman için katkımı sunmaktır.

ben çok tecrübeliyim demek;her şeyi gördüğüm ve bildiğim anlamına gelmez.

en çok bilen kişi ,bilmediğinin farkına en çok varan kişidir.

bazen hukukla alakası olmayan eğitimini almamış ,kişilerin konu ve sorunla ilgili yorumunu dinleyince ,gercekten hukukun ortak aklın bir dışa vurumu olduğunu görüyor.

ve yorum güzelliğinin ve çeşitliliğinin tecrübe içinde cansız bir ceset olmaması gerektiği görüşümün ne kadar doğru olduğunu anlıyorum.

farklı görüşler ,farklı düşünceler içinde olmanın zenginlik olduğuna inandığım gibi,zorlama ideolojiler ve tek doğru budur cürümüşlüğünün ,insanı zengin ufuklara taşıyamayacağı kanaati mi de belirtmek isterim.

türkiyemiz de elbette görüş ve duruş farklılıkları ,olacağından ,insanların birbirini sevme zorunluluğu olmadığını da kabul ederek;en azından temel düsturumuz birbiririmize saygı olmalıdır.

unutulmaması gereken ,eleştirinin ve farklı düşüncelerin ifade edilemediği toplumlar ,zamanla donmuş kalıplar içinde kurtarıcı beklerler.

oysaki kurtarıcının kendileri olduğunu kurtarıcıdan duyduktan sonra harekete geçerler.