Mesajı Okuyun
Old 01-09-2006, 22:02   #11
Av. Mehmet Çiçek

Ahmet Sacit Bey tartışmanızı siz cevap vermemeye karar verdikten sonra okudum. Öncelikle siteye olan katkılarınız için bir üye olarak teşekkür ederim
ve bundan sonra konu açmamaya karar verdiğiniz için de kendi adıma üzüldüm. Bence bu kadar çabuk küsmemeniz gerekir ancak bunu da yaşınıza veriyorum. İnsanlar farklı düşünebilir, bunu normal karşılamanız gerekiyor, tartışmakta gayet normal birşey... Unutmayın ki sosyal olaylarda doğru yoktur...
Konuyla ilgili olarak ta söyleyebileceğim birkaç söz var:
öncelikle bu haberi ilk defa tesadüfen kanal 7 haberlerinde duydum ve Yargıtayın sizin farklı olarak algıladığınız tutumu değil de doğrudan Yargıtay eleştiriliyordu, hem de çok ağır bir dille. Daha sonra haberi sizin yazınızda okudum daha hafifte olsa Yargıtay'a bir saldırı niteliğinde olduğunu gördüm.
İlk olarak Yargıtay kararında sınırsız bir abartı ve kışkırtma hakkı diye birşey söylemediği halde "nedense" böyle anlaşılmış. "Belli ölçülerde abartma ve kışkırtma içerebilir" denilen cümlede nedense ölçülülük atlanarak haber veriliyor. Çünkü amaç haber vermek değil devletin laik niteliğini korumaya kararlı olan kurumları yıpratma faaliyetine bilinçli ve örgütlü şekilde devam etmek... Aynı gazetenin Danıştay, Yargıtay, Anayasa Mahkemesi, Ordu gibi kurumlar ile verdiği haberlerin içeriği (ki bu içerik onların haber değil bir yıpratma faaliyeti olduğunun kanıtı) bu gazete hakkında önyargılı olmamın temel edeni. Hatta ben de bu yargıya Suat Bey gibi "kesin yargı" diyebilirim.
Lütfen biraz sağduyulu olun, bu gazete ve benzeri gazete ve diğer yayın organlarının yapmaya çalıştığını görün. Eğer sizde aynı düşünceyi paylaşmıyorsanız göreceksiniz ki bu yazılanlar haber değil artniyetli yazılardır...
Saygılarımla...