Mesajı Okuyun
Old 23-02-2008, 13:10   #4
av.araf

Alıntı:
Yazan Av. Aylin Kaya
Sayın meslektaşlarım,Kızılcahamam'da borçlunun mallarını haczettikten sonra yediemin olarak 3.kişiye bırakmak istedim ancak depo vs bulamadığımdan dükkan kiraladım ancak dükkan sahibi yediemin olmak istemiyor.Malları ankarada bir depoya getirme imkanım var mı??
Malları borçlu kızılcahamamda ikamet ediyor diye orda muhafaza altına almak şart mı?Ayrıca orda ikamet eden bir yediemin bulmak gerekiyor diye öğrendim acaba doğru mu??

Küçük yerlerde depo bulmak imkansız, kimse yediemin de olmak istemiyor..Bu sorun nasıl aşılacak?
Ben yediemin olmaması durumunu anlayamıyorum .O yargı yeri çevresinde işlenen suçlar sebebiyle müsadere edilen mallar yine o yargı çevresinde adliyenin yediemin depolarında saklanmıyor mu ?Demek ki adliyeye bağlı bir yediemin deposu olmak durumunda.Bence bu durum küçük yerler icra memurlarının bölge halkı ile aralarındaki ilişkiyi bozmamak için giriştikleri bir yol o bölgede bulunan savcılık yedieminliklerinin kullanılması için dilekçe ile talepte bulunulabilir diye düşünüyorum düz mantıkla .