Mesajı Okuyun
Old 16-04-2007, 01:33   #10
Av.Ayse E.

1-ihtiyati haciz kararı alamazsınız...takipten sonra ihtiyati haciz kararı alabilmek icin dosyadaki tebligatların bila dönmesi gerekiyor..((en azından kadıköy mahkemelerinin uygulaması bu yönde ümraniyede de farklı olacagını sanmam))sizin dosyanızda teblig edilmis üstüne üstlük borcun büyük bir kısmı bile kabul edilmis...

2-yetki itirazını kabul etmıs oldugunuz borclu yasa geregı kendısının yetkılı olarak kabul ettıgı yerden gelen ödeme emrine karsı yeni bir yetki itirazında bulunamaz cünkü alacaklının borclunun yetkı ıtırazını kabul etmesı ile yetki itirazında bildirilen yer icra dairesinin yetkisi hakkında alacaklı ile borclu arasında bir anlasma meydana gelmis sayılır...
ben olsaydım((emin olamadıgım icin sadece yorum yapabiliyorum))

*yetki itirazının kaldırılması ıcın ((kabul edılen kısım icin haciz islemleri yapabılmek ıcın))öncelikli olarak icra hukuk mahkemesine basvurur hakimle gorusur dosya üzerinden karar verilmesini talep ederdim.

bu acılacak olan davayıda terditli olarak acardım.((eger tabı bu sekılde acılabılıyorsa)).
hem memurun yetkisizlikle gelen dosyaya itiraz halinde tekrar icrayı durdurmasına iliskin olarak ((haksız olarak ıcrayı durdurma)) kararının kaldırılması taleplı ((burada memurunda hatası vardır diye düsünüyorum))vede yetki itirzının haksızlıgının tespiti ve kaldırılması talepli olarak acardım..

*ayrıca her ihtimale karsı genel mahkemedede davayı acar hem yetkı ıtırazının kaldırılması hemde kısmı olarak ıtıraz edılen kısım acısından davanın devamını ısteyıp tazmınatta talep ederdim.
...iyi calısmalar...