Mesajı Okuyun
Old 23-01-2010, 17:42   #21
fokaili

Selamlar, Sanırım yanlış anlama olmuş Hasan Bey;yazmamın sebebi;millet vekilliği adaylığına lisans kıstası getirilmelidir tezini desteklemekten ziyade;millet vekilillerinin ekonomik yetersizlikten dolayı okuyamayabileceği argümanının gerçekle uyuşmadığıdını anlatmaktır.Tartışmada da kıstasın ne olacağı henüz belli değil zaten lise mi? lisans eğitimi mi? yüksek lisans mı?...genel olarak şikayet konusu kişilerin diplomaları da degil,yurt dışı ve yurt içinde temsil eden kişilerin, bölgesel bilgi ve kültür ile birlikte global hatta ülke bütünüyle ilğili yeterliliğe sahip olmaması eğer bunu hiç okumadan sağlayabiliyorsa;ki kesinlikle mümkündür;ne ala fakat bir şekilde millet vekilliği döneminde ekonomik gücün öncelikli kıstaslardan olması ortadan kaldırılmalıdır.Çünkü vekil olunca devletin işleri vekil parasıyla dönmüyor,ihtiyaçta bulunmuyor özetle.Eğitim kıstası sorunu çözmeyeceğini düşünüyorum sadece bu ülkedeki millet vekillerinin de okuyamamış olmayı ekonomik yetersizliğe bağlayabileceklerini düşünmüyorum.