Mesajı Okuyun
Old 10-05-2018, 18:21   #1
Konuk

Varsayılan Çekişmeli boşanma davası

Benim sorunum yaklaşık 9 aydır devam eden bir çekişmeli boşanma davam var anlaşmalı olarak evliliğin temelinden sarsılması ile açıldı çekişmeliye dönüştü.9yıllık evliyim 2 cocuğum var.Esimden daha önce darp, şiddet, alkol durumu vardı ancak hiç rapor almadım ve şikayette bulunmadım.son durum tanıklar dınlendı kavga ettiğimizi onun şahitleri söyledi, benim şahidim eşimin eve gelmediğini söyledi.(ama eşim nerden biliyorsun gelmediğimi diye çıkıştı) davadan önce ben ev eşyaları ve çocukları alarak başka eve taşındım.Hakım geçici velayeti en son babaya verdı ve erkek kardeşlerim evini basarak annesini darp ederek çocukları kaçırıp getirdiler.Eşim de bugün o olaydan sonra savcılığa benim hakkımda hırsızlık, kardeşlerim hakkında ise, haneye tecavüz ve darptan suç duyurusunda bulunmuş. Ceza alırmıyız?
Sonucu ne olur?
Bugün ise, evlenmeden önce kendine ait olan evi var onun üzerinden 90 bın tl tazmınat ve 2 cocuk ıcın 700tl nafaka istedim. Bu arada ben 2250 TL maaşla çalışıyorum. Eşim çalışmıyor,çalışsa daha duzenli çalışmıyor ve asgari ücret alıyor.Dava ertelendi gelecek mahkemede nafaka, velayet,tazminat kararları verilerek boşanabilirmiyim?

2 soru yönelttim yardımcı olan avukatlarımıza tesekkür ederim.