Mesajı Okuyun
Old 18-08-2010, 14:54   #21
Av. Engin EKİCİ

Evet ya da hayır oyu kullanacaklara hakaretamiz ifade kullanılmış olduğunu bir an için kabul ecek olsak dahi, mağdurun şahsında durksanmayacak bir durum söz konusu değil. Bu hususu, önceki mesajlarımda vurgulamaya çalışmıştım. Ayrıca, sözü sarf eden şahsın siyasetçi olması, sözün muhatabının da siyasetçiler olduğu anlamına gelmez. Kaldı ki, soruda "12 Eylül' de yapılacak referandumda evet oyu kullanmayanların aklından zoru vardır" denilmek suretiyle, henüz oy kullanmamış olanlara herhangi bir isnatta bulunulmamış olduğu açıktır. Referandum henüz yapılmamıştır ve kimin ne yönde oy kullandığı bellli değildir, aslına bakarsanız belli de olmayacaktır. Ancak, falanca oyu kullanacağını ifade eden siyasi parti liderlerinin aklından zoru vardır" şeklinde sarfedilen bir söz mağdurun şahsında duraksanmayacak bir durumu ortaya koyduğundan hakaret suçunun varlığından bahsedilebilir kanısındayım. THS'de daha önce Sayın Admin tarafından tartışmaya açılmış linki paylaştığınız için teşekkür ederim, daha önce inceleme fırsatı bulamamıştım.

Saygılarımla..