Mesajı Okuyun
Old 11-10-2006, 17:02   #14
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av.MehmetEmin TASLAK
sayın ergin;

siz konuyu kestirip atıyorsunuz;

ben ise tartışmaya açıyorum; ve yorum yapıyorum;

sizin benim yorumlarımı kabul edip etmemeniz kendi bileceğiniz iştir;

her yiğidin bir yoğurt yiğişi vardır;

ama benim hukuk mantalitem ve anlayışım;

bu olay da mal ayrılığının talep edilmesini zorlamakta;

ha başkası tedbir vesair ile paranın buharlamasını da engelleyiçi talepte bulunabilir;

bunlar mahkeme de tartışılacaktır;

talep etmek başka dır; hüküm almak başka;

hüküm almasam da talep ederim;

ama siz tüm yolları kapatıp ; parayı uçurdunuz;

yada bize diyorsunuz ki bırak uçsun;

kusura bakmayın ama size bu konuda katılmıyorum

Sayın Taslak,

Sinirlenmeniz için bir sebep göremiyorum. Ben sizin gibi şiir mısraları şeklinde yazmayayım da maddeler halinde yazayım.

1- Ben konuyu kestirip atmadım. Gerekçesiyle, Yargıtay kararıyla ayrıntılı bir şekilde açıkladım.

2- Yorum yapmakta özgürsünüz. Ancak THS'de ortaya bir fikir attığınızda, karşı fikirlerin de olabileceğini çoktan öngörmüş olmalıydınız.Size katılıp katılmamak tabi ki benim bileceğim iş...

3- "her yiğidin bir yoğurt yiğişi var" diyorsunuz. Yemek üzere olduğunuz yoğurt bir başkasınınki yalnız...Şuna meslek anlayışı diyelim. Anlaşılmaktadır ki ikimizin meslek anlayışı farklıdır. Ben olsam, lehe hüküm vermeyeceğini bile bile boşanmaya yol açacak bir talepte bulunmazdım. İlk mesajımda da belirttiğim gibi, kadına göre zor geçen evliliği bulunmaktadır. Ancak niyeyse boşanmaya yanaşmamaktadır. Böyle bir taleple mahkemeye müracaat ederse, kocası ne yapacaktır sizce? Bence boşanma davası açacaktır. Kadının elde etmek istediği netice bu mu?Değil tabii ki...Öyle olsaydı boşanma davası açarak sözkonusu talepleri dile getirecekti. Ne oldu şimdi? Attığınız taş, ürküttüğünüz kurbağaya değdi mi?

4- Parayı uçurmadım, bırakın uçsun da demiyorum. Uçacağını hakime nasıl anlatacaksınız? Elinizde ne gibi bir delil var? Hakim eşin tasarruf hakkını kısıtlarken müneccimlik mi yapacak?

5- Yargıtay kararına bir daha bakın. Kararda koyulaştırdığım bölüme bakın. Burada kocaya bir kusur atfı aranmaktadır.Siz kocaya ne gibi bir kusur yüklediniz. Çocukların öğretim giderlerini karşılıyorsunuz; ailenin tüm ihtiyaçlarını karşılıyorsunuz;kiraysa ev kirasını ödüyorsunuz.Buna rağmen sizin bankadaki paranıza(Diyelim ki aileniz için biriktiriyorsunuz), eşiniz tarafından tedbir konuluyor. Siz bırakın avukatlığı vatandaş olarak o hakimin kulağını çınlatmaz mısınız? Ne düşünürsünüz?

6- Kanunkoyucunun amacı uzlaşmazlıkları arttırmak mıdır, yoksa azaltmak mıdır? Başka bir ifadeyle, evliliklerin bitmesi mi esastır, yoksa devamı mı? Sizin açacağınız böylesi bir davada koca boşanma davası açacağına göre(Hatta sadece dava açmakla kalsa iyi diyebilirim)kanunkoyucunun amacı sizce ne olabilir?

Daha önce ve şimdi açıkladığım nedenlerle (Kusura bakabilirsiniz) size yine katılmıyorum.

Saygılarımla