Mesajı Okuyun
Old 25-12-2009, 19:11   #9
msahinparlak

üstadım bu konuda benim de bir sorum olacak,,,
belediyenin yol çalışması yaptığı bir yerde gerekli önlemler alınmadığı için meydana gelen trafik kazasında araç bariyere çarptı. araç içinde 17 yaşındaki çocuk öldü. çocuğun sadece anne ve babası hayatta. yani ailenin tek çocuğu(erkek.orlama yaş tablosu için belirttim) idare mahkemesinde 100.000 Tl manevi 60.000 TL maddi tazminat davası açıldı. idare mahkemesi davayı reddetti. danıştay kararı bozdu. yeniden yargılama yapılacak. acaba 17 yaşındaki bir çocuğun anne ve babasına maddi ve manevi tazminat çıkar mı? çıkarsa muhtemelen ne kadar çıkabilir. Danıştay bozma kararında idarenin kusurlu olduğunu açık olarak belirtmiş. ölen çocuk lise 2. sınıf öğrencisi idi ve bilgisayar toplayıp satıyordu. dersleri kötüydü ama bilgisayar konusunda çok yetenekliydi. bir şirketin bilgi işlem departmanına takılıyordu. yani işi öğrenmek için ben de zaten bu sayede tanıştım. Orada işe başladıktan bir ay sonra da bu bahse konu talihsiz kaza meydana geldi. haliyle aile yıkıldı. psikolojik tedavi gördüler her ikisi de. tazminat davası açtık. çünkü baba taksici ve o psikoloji ile artık çalışamadı ve uzun süre etkisinde kaldı. bu halde tazminat miktarı ne olabilir acaba çok mu istedik. avrupada olsaydı milyon dolardan tazminat miktarları başlardı. ama maalesef ülkemizde insan hayatının kıymeti hiç yok.selam ve saygıyla