Mesajı Okuyun
Old 18-05-2009, 21:51   #12
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Cansın Akcan
Bana anlatıldığı kadarıyla eskiden üniversiteler kendi sınavlarını düzenler ve sözlü mülakatlar da düzenleyerek öğrenci alırlarmış.Açıkçası bu sistemin hem mesleki anlamda daha uygun bireylere eğitim verebilmek hem de insanların ihtiyaçlarına daha nitelikli cevaplar verebilmek adına daha uygun olduğunu düşünüyorum.Özellikle hukuk fakültesi bu anlamda çok farklı bir yerde tutulmalı .Bizler gibi test neslli olarak adlandırılmış bir neslin kendini ifade kabiliyetinin pek gelişmediğini bu nedenle de bir çoğumuzun daha meslek hayatlarımızın başında eleneceğini düşünmekteyim.Bence hukuk bir idealdir bu nedenle çoğunluğun aldığı iyi puanlara kıyamadıkları için hukuk yazmak zorunda kaldığı kuru kalabalıkların yeri olmamalıdır hukuk fakülteleri.Bir AÜHFli olarak bunun sıkıntısını yaşamaktayım ve kontenjanların daha da arttırılarak fakültelerimizin niteliksizleştirilmesine de karşıyım.Gerek okulunuzun imkanlarından yararlanma gerekse derslere katılım açısından bunun bir dezavantaj olduğunu düşünüyorum.
Sene başında öyle bir durum vardı hatta bende tepkimi bu bölüme yazdım ancak şunu da kabul etmek var ki ilk iki aydan itibaren kimse gelmiyor.Benim de gitmediğim günler çoktur.Eğer sene başından beri düzenli gidiyorsan bunun farkındasındır.Anayasa hariç