Mesajı Okuyun
Old 21-09-2012, 13:21   #5
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan avilkay
Değerli Meslektaşım sanırım konuyu biraz dar açıkladım. kusura bakmayın açmış olduğumuz dava 3402 sayılı kanunun 41. maddesi gereği "Kadastro sırasında veya sonrasında yapılan işlemlerle geometrik durumları kesinleşmiş olan taşnmazlarda ölçü, sınırlandırma, tersimat ve hesaplamalardan doğan hatalar, ilgilinin müracaatı veya kadastro müdürlüğünce re'sen düzeltilir. Düzeltme, taşınmaz malikleri ile diğer hak sahiplerine tebliğ olunur. Tebliğ tarihinden başlayan otuz gün içinde düzeltmenin kaldırılması yolunda sulh hukuk mahkemesinde dava açılmadığı takdirde, yapılan düzeltme kesinleşir." hükmüne binaen açıldı. Dolayısıyla değerli görüşlerinizi bu doğrulta bekliyorum... Saygılar...

O zaman muhtemelen UYAP'a kaydedilirken (hele ki burada olduğu gibi davanızın konusunu "Kadastro tespitine itiraz" olarak belirttiyseniz) dava türü yanlış girilmiş.
Ancak sizin dava dilekçenizi zaten sulh hukuk mahkemesine hitaben yazmış olmanız ve asliye hukuk mahkemesinin de kararında sulh hukuk mahkemesinin görevli olduğunu belirtmiş olması karşısında temyizin size zaman kaybettireceğini, görevsizlik kararını kesinleştirmenizin süreci kısaltacağını düşünüyorum.