Mesajı Okuyun
Old 28-10-2011, 15:32   #3
avukat 77

Sayın meslektaşım cevabınız için çok teşekkür ederim.Ben de ne yapabilirim diye düşünüyordum.Çünkü tefhimle başlayan temyiz sürem dolmasa da kararı temyiz sınırının altında kaldığı(1.100tl) temyiz edemeyeceğimi,daha doğrusu etsem de sınırdan talebimin reddedileceğini hatırladım.Bu durumda ne yapılabilir diye düşünürken aklıma birkaç şey geldi ama onlarda tam netleşmedi.Bunlardan biri de şuydu:Her ne kadar ilk mesajımda takibin iptaline ve vekalet ücretine hükmetti desemde vekalet ücreti kısmını ben duruşmalı olduğundan hükmedecek diye düşünüp yazmıştım.Çünkü KISA KARARDA vekalet ücreti yazmıyor,masraflar yazmıyor.şikayetin kabulü ile takibin iptali diyor ve sonrada yargı yolu açık olmak üzere temyiz edilebileceği yazıyor.Acaba bu durumda temyiz etmeden bekleyip gerekçeli kararı görsem vekalet ücretine hükmetmediyse benim açımdan çok önemli değil tavzih edilmiş ve kesinleşmiş karara göre yeniden takip yaparım.Ancak vekalet ücreti ve yargılama giderlerini davalıya yüklediyse ki öyle yapacaktır mutlaka temyzi edip sürenin kısa karar ile gerekçeli kararın birbirine uygun olmaması ve bu halde temyiz süresinin başlangıcının gerekçeli karara göre hesaplanmasını deyip (bu konuda sitede bir karar buldum.Yrg.12 hd.2003/12183,3003/14591,19.6.2003) temyiz edeceğim hem takibin iptal nedenleri ile ilgili hem de sizin belirttiğiniz hususlara da değinirim diye düşündüm.Esasen davalı vekili olarak kasıtlı yaptığım bir durum yok.Davacının affedersiniz utanmasa hüküm tavzih edilmeseydi önceki haliyle kendisine verildi diye hükmü icraya koyabileceğini dahi düşünmeye başladım.İlamı hakim gördükten ve tavzih için bize bir nevi süre verip sonra takibi iptal etmesini anlamış değilim.Dediğim gibi bir şekilde bu takibin iptal kararının da incelenmesi belki mümkün olur diye gerekçeli kararı alınca bu kısa karar gerekçeli karar çelişkisini kullanarak temyiz dilekçesi vermek,temyiz talebim süreden mahkemece reddedilirse bu sefer de bu kararı temyiz ederek veya bulabilirsem başka bir yolla bir şekilde hükmün sınır altında kalması ve incelenmeyeceği durumundan kurtulup incelenmesini sağlamak istiyorum.Fikirlerim henüz çok sağlıklı olmayıp netleşmemiş olduğundan halen farklı bakış açılarına ihtiyacım var.