Konu: Borçlanma
Mesajı Okuyun
Old 20-02-2002, 20:15   #1
Ahmet Bakış

Varsayılan Borçlanma

Ben 1978 yılında devlet memuru olarak göreve başladım.1979 Nisan ayında yedeksubaylık görevimi yapmak üzere kurumumdan ayrıldım ve 1980 temmuzunda yeniden kurumuma müracaat ederek göreve başlama talebinde bulundum.Atanma işlemim yapıldı.Ancak 15 günlük mehil müddetini kullanma süresi içinde ihtilal oldu.O tarihte de Milli Güvenlik Konseyinin 8 sayılı emirleri gereği tüm tayin ve atamalar iptal edildiğinden kurumumda görevime başlayamadım.Müteaddit defalar Kurumuma ve Konseye yapmış olduğum müracaatlar sonrasında 1982 yılı haziranında görevime başlayabildim.Yani tamamen idareden kaynaklanan bir durumdan dolayı 23 ay gibi bir zaman bekletildim.Halen devlet memurluğu görevine devam ediyorum.Bu arada bu idareden kaynaklanan durum nedeniyle 23 aylık boşluğa ait emekli keseneklerinin tarafımca ödenmesi kaydıyla,bu sürenün de fiili hizmetime sayılması için kurumuma müracaat ettimse de bunun mümkün olmadığı tarafıma bildirildi.Oysa Hata tamamen devletindir.Bu durumda ne yapabilirim.İdari yargı yoluna başvurabilirmiyim.Yasal haklarım nedir.Bunları nasıl öğrenebiliriz.Bu konuda beni detaylı olarak aydınlatırsanız çok bahtiyar olacağımçSaygılarımla