Mesajı Okuyun
Old 18-02-2007, 16:56   #143
suskun_juliette

Sigara içenler artık ikinci sınıf insan muamelesi görmeye başladılar.evet zararlı..yavaş yavaş her nefeste insan kendini öldürüyor.ben de içmeye başlamadan önce sigara içenlere anlam veremezdim.kaçardım yanlarından.insanlar neden sigara içer diye sormak gerek önce.belki bir kaçış belki bir sığınak belki de bir saçmalık...ne olursa olsun kendimi kandırmanın ve avutmanın en güzel yolu.stres,üzüntü ya da diğer sebeplerle sigaraya sığınıyorum çoğunlukla.ama bir gerçek var ki hiç kimse ya da hiçbir şey beni sigara kadar avutmadı avutamadı..uzun yıllardır içen birisi değilim.ta ki ne zaman gurbete düştüm sevdiğim insanlardan uzak kaldım ve sevebilecek başka bir insan bulamadığım zaman sigarayı seçtim.mesleğin etkisi değil de hayatın ve insanların etkisi daha büyük kanaatimce.sigarayı seven insanların bırakması gerçekten çok zor.bırakınca da insan boşluğa düşüyor.bu da bir gerçek..insanın hayatının bir parçası oluyor.herkes terk etse de sigara terk etmiyor diye düşünüp sarılıyordum sigaraya.pekçok arkadaşım beni dışladı konuşmamaya başladı tavır aldılar.oysa ki o sıralar onlara daha çok ihtiyacım vardı.sigara içenlere ikinci sınıf inssan muamelesi yapmak kesinlikle doğru değil.daha çok destek olunmalı..sigarayı bıraktıktan sonraki o koca boşluğu ancak ilgi doldurabilir.hukukla uğraşan insanların içme olasılığı daha yüksek.çünkü çoğu kez tahammül edilemez olaylarla karşılaşılıyor.insan bir başkasına tekrar bu dertlerini anlatıp yorulacağına ya da o bunalımlı haline tekrar bürüneceğine sigaraya sarılıyor.bir tütün parçasının hayatımda bu kadar önemi olacağına inanamazdım.bana zararları olduğunu bile bile içiyorum.ama yediğimiz içtiğimiz pekçok şeyde artık kansorejen madde bulunuyor.soluduğumuz havada bol miktarda karbondioksit bulunuyor..insanların sözleri sigara dumanından daha çok içimizi acıtıyor.sigarayı bıraksak da tamamen sağlıklı olacağımızı sanmıyorum.ama evet bir etmen eksik olur daha dirençli olabilirim..ama o zaman da eksik kalacaktır bir yanım.insan ne zaman hayatındaki tüm taşları yerine oturtabilirse o zaman başka arayışlara girmeyecektir.yine de söylemeliyim sigara masum değildir..