Mesajı Okuyun
Old 20-01-2008, 18:57   #3
Av.Selim HARTAVİ

Alıntı:
Yazan Av.Ömer KAVİLİ
  1. Avukat (X) - İyi günler, İstanbul Barosu görevlisiyim, avukat meslektaşların gözaltındaki kişilerle görüştürülmediği ve avukatlara şiddet uygulandığı konusunda yetkili amirinizle görüşmek istiyorum.
  2. Polis (1) - Yok öyle bir şey, görüşüp ne yapacaksınız ?
  3. Avukat (X) - Baro görevlisiyim, yapılanların tümü hem olaylar hem de sözlerinizle ilgili rapor hazırlayacağım, amirinizle görüştürür müsünüz ?

Sayın Kavilli
Başınızdan geçen bu talihsiz olay için üzüntülerimi belirtmek isterim. Ancak burada dikkatimi çeken bir nokta var. Anladığım kadarıyla Baro tarafından rapor düzenlenmek için görevlendirilmiş mesleki anlamda da kamu görevini yürüten bir avukat sıfatına haizsiniz. Üstünüz arandı, üst aramasına ilişkin bir tutanak tutsaydınız keşke, kendilerinin düzenlemediği bir tutanağı imza etmeyecekleri aşikar, ancak imzadan imtina ettiklerine dair şerh düşülebilirdi, yine baro tarafından görevlendirildiyseniz bu konuda alınmış bir yönetim kurulu kararının olması gerekir diye düşünüyorum.

Bütün bu belge ve delillerle mesleğe yöneltilen bu olumsuz tavırlara daha dirençli bir şekilde karşı koyabileceğimizi düşünüyorum.