Konu: Tüpligasyon
Mesajı Okuyun
Old 22-10-2011, 16:30   #11
üye31284

Farklı düşünen pek çok insan olmakla birlikte, benim gözümde, evliliğin en önemli sebeplerinden biri evlilik içi çocuk sahibi olma güdüsüdür. Tabii illa ki sevdiğiniz insanla bir ömür geçirmek gibi diğer sebeplerin yanında...

Gerçi evlenince de bir ömür birlikte geçirip geçirmeyeceğiniz kesin değil... Ama evlenince dünyaya gelen çocuğun evlilik içi çocuk olacağı kesin. - İstisnalardan bahsetmiyorum. -

İnsanlar evlenmeden önce, birbirlerinin hayattan beklentileri hakkında fikir sahibi oluyorlardır heralde. Çocuk isteyip istemedikleri vs...

Kocasının çocuk istediğini bilen bir kadın, bunu bilerek ve aksini söylemeyerek evlenmişse, sonra da gidip eşinin rızası olmadan ve tedavisi imkansız olan sağlık problemi nedenine dayanmadan üreme yeteneğini sonlandırırsa, bence bu ağır kusurdur.

Ama bunun sınırı nedir.? Kimine göre 1 kimine göre 2. Ama 2 den sonrasında mutlak karar hakkı kadınlara tanınmalı.

Yani aslında çok uzun yazarsam kimse okumaz diye kısa kesiyorum. Ara sıra ortaya çıkabilirim.

Netice: Somut duruma göre değişebilir, ispat problemleri olacaktır, dosyaya bakmak lazım.