Mesajı Okuyun
Old 30-01-2012, 11:44   #1
avdmlylmz

Varsayılan Kiralananın Tahliyesi - Takip Borçlusunun Kira Borcu Olmadığı Halde Kesinleşen Takip

Öncelikle cevap verecek tüm meşlektaşlarıma şimdiden teşekkür etmek istiyorum.
Benim sizlerle paylaşıp fikirlerinizi almak istediğim olay;
Müvekkilime karşı "kira alacağının tahsili ve tahliye" istemli takip açıldı. Takibe itiraz ettik çünkü tüm kiralar düzenli bir şekilde ödendi ve bunlara ait dekontların çoğu da elimizde mevcut. Fakat şöyle bir durum söz konusu; müvekkilim iki ayrı şirkete sahip ve kira sözleşmesinde müvekkilime ait X şirketinin kaşesi ve müvekkilimin adı var ancak dekontların bazılarında ödemeyi yapan hiç yazılmamış, bazılarında müvekkilime ait Y şirketi ödeyen olarak geçmiş, bazılarında ise müvekkilime ait Y şirketinin ortağının adı (internetten yapılan ödemelerde olduğu için) ödeyen olarak dekontlarda gözükmekte.
Biz, neredeyse tüm dekontları dosyaya sunduğumuz halde ve sunulamayan dekontlarında bankadan celp edilmesini ısrarla istememize rağmen mahkeme aleyhimize karar verdi.
Kararın temyizini isteyeceğiz. Açıkçası mahkemenin nasıl böyle bir karar verdiğini anlayamamakla beraber benim fikrinizi almak istediğim konu şu; ödemelerin kira sözleşmesinin tarafı olmayan üçüncü bir kişi tarafından yapılıyor olması durumu etkiler mi?
Temyizi de kaybedersek artık sebepsiz zenginleşmeden başka çıkar yolumuz kalmayacak ki bu çok tercih etmek isteyeceğimiz bir yol değil.
Siz meslektaşlarımın konu hakkındaki fikirlerini ve mevcutsa ilgili yargıtay Kararlarını bekliyorum.