Mesajı Okuyun
Old 25-01-2007, 09:22   #19
volverinexxx

Varsayılan Kesinlikle başarılı bulmuyorum

Büromu yeni açtım henüz iş hususunda herhangi bir hareket yok .Cmk alacağı olarak yaklaşık 12.000 YTL.alacağım var.Aylardır tek bir kuruş bile ödeme alamadık.Sırf bu sebepten dolayı başka sebep aramaya gerek yok başarısız ve pasif buluyorum.Cmk gereğince görevlendirilen avukatlar aylardır ücretlerini alamazken etkili ve istekli bir eyleme girişmemesi "öyle olmaz böyle alınır" mantığı ile ciddi hiçbir adım atılmaması TBB nin esasında hiçbir etkinliğinin olmadığını gösterir bence.Türkiyenin en önemli meslek kuruluşunun sorunu çözmede bu kadar pasif davranıyor olmasını bir avukat olarak içime sindiremiyor ve bu durumu kınıyorum.TBB yöneticileri birliği siyasi beklentilerine alet ediyorlar gibi geliyor bana.Umarım yanılıyorumdur.Ha bi de unutmadan bu sorunu çözmek hususunda yetkili olan kişilerin yönetici avukatların yüklerini tutmuş olmaları ,CMK dosyası almıyor ve dolayısı ile CMK dan parasal herhangi bir beklentilerinin bulunmuyor olması ile sorunun çözümünde bir adım bile ilerleme kaydedilememiş olmasının bir bağlantısı var mı ??? Konu hakkında şu radikal adım atıldı,şöyle yapıldı ve şu zamanda ödeme yapılacak diyecek ve benim yanıldığımı iddia edip beni ikna edecek ilgililerin cevaplarını heyecanla bekliyorum.Bol kazançlı günler dilerim...