Mesajı Okuyun
Old 09-09-2011, 19:42   #1
tiryakim

Mutsuz İhtiyati Tedbir Kararını Müvekkil davadan feragat ettiği halde mahkeme tarafından kaldırılmaması - Avukatın Sorumluluğu

Merhaba Arkadaşlar ;

Bundan 8 ay önce işçi alacakları davası açtım. Davanın ilk duruşmasına girdikten sonra şirket ile anlaştık ben vekalet ücretimi müvekkilde alamadığı tazminatları şirketten aldı. Ben davayı açarken ihtiyati tedbir istemli açmıştım. Müvekkil davadan feragat ettiğini bir dilekçe ile mahkemeye bildirdi.

Ben ihtiyati tedbir istemli dava açtığım için şirketin bir aracına mahkeme tarafınd atedbir koyulmuş.Daha sonra şirket ihtiyati tedbir konulan arabayı satmak istemiş üzerinde ihtiyati tedbir kararı olduğu için arabayı satamadılar .

Şirket sahibi beni aradı bende bir dilekçe ile araçtaki ihtiyati tedbirin kaldırılması için mahkemeye başvurdum. Hakim ihtiyati tedbirin kaldırılmasına karar verdi, yalnız UYAP da sorun olduğu için kalem araçtaki ihtiyati tedbiri kaldıramadı.

Şimdi şirket sahibi tazminat davası açacam diyormuş avukat hakkında. Böyle bir dava açabilir mi açarsa sonuç ne olur ? Müvekkil davadan feragat ettikten sonra mahkemenin resen ihtiyati tedbir kararını kaldırması gerekmezmiydi ?

Teşekkürler...