Mesajı Okuyun
Old 11-09-2006, 19:37   #10
umutlaw

Sayin Meslekdasim,

Efendim teveccuhunuze tesekkur ederim,

Gondermis oldugunuz link cok yararli olmustur.

Soz konusu Vertrag 36 yillik bir sureyi kapsamaktadir biz sayet para odenmez ise bu sekilde en azindan vertragdan kurtulmus oluruz diye dusunduk bunun gerekcesi soyleydi, sizinle paylasarak ve fikrinizi almaktan memnun olacagim :

Bize eger borc odenmez ise ve kredili sozlesme iptal olursa borc kefilin kulfetinde kalacagi belirtilmistir, Nitekim muvekkilimizin geliri ve durumu gecmis defalarda arz ettigim gibidir yani odeme durumu yok bu sartlar altinda bankanin en fazla 7 yillik bir sureden sonra borcu devletten tahsil edecegi ve borclunun da schufa dan cikacagi bilgisini aldigimzdan boyle bir yaziyi yazdim.

Hemen belirtmem gerekir soz konusu duyum normal bir ucuncu kisinin sozudur ve tabi ki ben sahsen daha hukuki bir arastitrmasini yapmadim ve aslinda sizin vurgulamaniz cok yerinde olmustur.

Eger Vertrag kündigung edilir ise ve ev satilip geri borc muvekkilimize kalirsa sizce bu durumda kurtulma sansi ne ola bilecekti ve bu hangi surelerde mumkundur, acaba schufadan ne kadar bir sureden kurtulur?

Iflas icin basvuruda bulunulmasi gerektigni belitmissiniz sayet boyle bir sey yaparsak dava dilekcemizi normal olarak mi sunecegiz yoksa sadece bir Antrag mahiyetinde tek tarafli bir dilekce mi vermemiz gerekir. Bu konu hakkinda hic bir deneyimim yoktur?

Saygilarimla