Mesajı Okuyun
Old 23-11-2007, 22:47   #47
Av.Mehmet Saim Dikici

Celse 6
Belli gün ve saatte mahsus salonda oturum açıldı. Aleni duruşmaya başlandı. Hakim değişikliği nedeniyle dosyanın incelemey alındığı görüldü.

Davacı araç sürücüsü Hakkını Asla Yedirmez vekili Av. Benavukatım MAVİLİ ile Davalı Hazine-i Maliye vekili geldiler.

Tarafların vekillerinin gelen yazı cevaplarını inceleyip beyanda bulundukları görüldü, okunamadı ama dosyasına kondu.

Bu arada söz alan davacı vekili bir anda hiddetli ifadelerle, "Hüküm ayakta dinlenmez! Ben ister otururum, ister kalkarım size ne?" dedi...

Hakim dahil tüm salondakiler ne olduğunu anlayamadığı gibi, davacı vekiline kim ayağa kalk dedi, o da tespit edilemedi...
GD./
1. Davacı vekilinin ister ayakta ister oturduğu yerde hükmü dinlemesi hususunda muhtariyetine, başımızın belaya sokulmamasına,

2. Hakim değişikliği nedeniyle dosyanın bir kez daha incelemeye alınmasına, davacı vekiline özel itina gösterilmesine,

3. Tarafların vekillerine dava hakkında son diyecekleri varsa eğer duruşmadan 10 gün öncesine kadar kesin mehil verilmesine, davacı vekilinin dilekçesini ister ayakta, isterse oturarak takdim etmesine; bu sebeplerle duruşmanın bilinmeyen ileri bir tarihe ertelenmesine karar verildi.
Katip............................................. .................................................. .. Değişik Hakim