Mesajı Okuyun
Old 12-04-2007, 08:33   #7
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan Av.Turan
sanırım bu tarafsız avukat bakışı değil.bastırılmış duygularla gelen müvekkil bakışı gibi geldi bana.heryerde kadınların mağdur ettiği erkek ve erkeklerin mağdur ettiği kadın görebilirsiniz.unutmayalım ki kadınların mağdur ettiği erkek sayısı da azımsanacak gibi değil. bu nedenle de tafasız avukat olarak bakmamız gerek.kendimizi taraf değil vekil olarak görmemiz gerek.
Sayın Av.Turan bey kendimi hiçbir zaman hiç bir dava ve hukuki sorunda taraf olarak görmedim hep her iki tarafa objektif bakabilmeyi başarabildim ancak söylediklerim gözlem ve tespitlerimizle vardığımız sonuçlardır.Çevrenizde tanıdığınız kaç kadın kocası kansere yakalanmış diye kocasını terketmiştir,kaç tane kadın ben çocuk istemiyorum ve çocuk doğurmak istemiyorum dolayısıyla anne de olmak istemiyorum diyebiliyor ve bunu yargıya taşıyabiliyor ,kaç tane kadın çocukları evde aç aç yatarken sevgilisiyle sermayesini yiyip gününü gün ediyor kaç tane kadın yatalak kocasını terkedip yeniden evlenip mutlu mutlu gezebiliyor yahut kaçtane kadın kocası yaşlandı çirkinleşti diye kocasından ayrılmak istiyor.Siz de çok çok iyi biliyorsunuz ki bu örnekleri çoğaltmak mümkün.Elbetteki erkeklerin tümü bu kadar kötü değildir ancak çoğunluk böyle maalesef.2-3 gün önce ilin isminde yanılmıyorsam Antalya'nın bir ilçesinin belediye meclisi karısı yaşlı ve hasta ilçe sakinlerinin ikinci evliliği talep etmeleri halinde bu evliliğe maddi manevi destek verecekleri konusunda meclis kararı almışlardı ve başkan da bu kararı onaylamıştı.Yapmayın lütfen kadınlar için hiçbir yer ve hiçkimse güven vermiyor bazen ençok sevdikleri kişiler olan kocaları babaları ve erkek kardeşleri tarafından yaşam hakları dahi çok basit gerekçelerle ellerinden alınabiliyor ve bir hukukçu çıkıp bunun gerekçesini bulmaya çalışırken kadının ve namusunun vatan aşkı bayrak aşkı gibi gördükleri için yapıldığını söyleyebiliyor.Bugüne kadar kadınların yaptığı hak arama mücadelesi olmasaydı ve dolayısıyla bu uğurda herşeyi göze alarak emek veren kadın hakları aktivistleri olmazsa aklınıza gelmiyecek eşitliksizlikler haksızlıklar kaçınılmaz olacaktı.Erkeklerin kadınlar tarafından ezildiği mağdur edildiği şeklindeki açıklamalara sade ve sadece gülünür....Siz de tarafsız düşünün lütfen,biran için bile olsa....