Mesajı Okuyun
Old 15-11-2006, 19:27   #20
Nesrin D.

Alıntı:
Yazan av.seçil
bence sınav herzaman olmalı ... yani mesleğin belli aşamalarında da bilgi kontrolü yapılarak mesleğin kalitesi arttırılmalı.....
şu anda sınavın kaldırılmasını isteyen kişilerin yerinde olsaydınızda aynı cevabı verirmiydiniz acaba? hiç sanmıyorum
Nasıl oluyorda hala sınavların meslek kalitesini artırabileceğini düşünebiliyorsunuz.biraz düşünseniz eğitimi alınmış,bitmiş bir alanda tekrar tekrar kişinin sınava tabi tutulmasının hiçbir mantıkla bağdaşmayacağını anlayabilirsiniz.
Devletin kendisinin vermiş olduğu eğitimi yetersiz bulup,ünüversite eğitimini tamamlamış öğrenciye "sen yeteri kadar çalışmamışsındır,zaten aldığın eğitim bişeye yaramaz" der gibi tekrar sınava tabi tutmasını kabul etmiyorum.

Ayrıca,kim neyi kontrol ediyor. Avukatlık bir serbest meslektir,kişinin kendini geliştirmemesi kendi aleyhinedir,yeterli bilgiye sahip olmayan avukatın kendisi kaybeder.
hakimlik deseniz haklısınız.karar makamının vereceği kararın ne denli önemli olduğunu,işte bu sebeplede zaten hakim olmanında(avukatlık sınavının varlığının mantıksız olmasının kabülünün aksine) mantıklı olarak sınava tabi olması gerektiğini ve böylede olduğunu söylemeye gerek var mı bilmiyorum.
Alıntı:
Yazan ibrahimkovanci
bende sınavın gerekli olduğunu düşünüyorum ancak birçok arkadsımız sınavın gereksiz olduğunu düşünüyor ve neden böyle düşündüklerini halen anlamış degilim....
bende sizi anlamıyorum(sözüm İbrahim kovancıya)

Neden sınava çalışarak geçecek zaman meslek hayatına atılarak "ASIL HAYAT" görülerek geçirilmesin.sizce teorik bilgi mi yoksa pratik bilgi mi avukata yarar sağlayacaktır.

avukatlık sınavının kaldırılması konusunda yazılarıyla destek veren avukatlara sonsuz teşekkürler
-----------
saygılar....