Mesajı Okuyun
Old 26-03-2006, 00:23   #23
Ramazan NARİN

Varsayılan Mekteplİ...

Noktanız iyi olmamış.Geçmişte, mektepli ve alaylı diye bir kavram vardı. Bugünde var ve olması gerekir.

Hukukçu olmayanların,hukuki görüş serdedemeyeceklerine dair görüşünüze katılmıyorum.Kaldı ki, siz her gün biliyorum ki ekonomist olmadığınız halde, memleket ekonomisinin nereye gittiği hakkında çevrenizdekilere bir çok görüşlerinizi serdediyorsunuzdur.

Veya siyasetçi olmadığınız halde, siyasi görüşlerde serdediyorsunuzdur.Serd ettikleriniz bu mantığa göre, karşıdakiler tarafından kaale alınmaması gerekiyor öyle değil mi?

Hani bir söz vardır. ÇOK GEZEN Mİ, ÇOK OKUYAN MI BİLİR ? diye...Bir olayı gerçekten yaşayanlar, okuyanlardan daha iyi teşhisi koyabilirler.Siz yaşamadığınız bir konu hakkında nasıl ahkam kesemezseniz, yüzeysel bilgilerle bir konuda KESİN AHKAM da kesemezsiniz. Özür dilerim ama böyle...

Ben elbette, bir hasta için doktorun,eğitim için öğretmenin,hukuk için hukukçunun görüşüne başvururum.Ama aldıklarımın hepsinin tam doğru olduğunu kim ileri sürebilir ki...

Ben ne hukukçular gördüm ki; Muvazaanın iptali için açtığım Asliye Hukuk Mahkemesinde, MUVAZAA KONUSUNDA VEYA BUNUN SUÇ OLDUĞU KONUSUNDA hangi yasa maddesine dayandığımı bana sordu.Şimdi ben, bu kişiyi hukuk bilmemekle elbet suçlamıyorum.Bu arkadaşımız, bu konuda bir olay yaşamamış.Yaşayınca İİK daki B.K. DAKİ TCK daki maddeleri ve içtihatları elbette bulacak.