Mesajı Okuyun
Old 20-02-2007, 17:45   #14
Yazılım Mühendisi

Ben bir yazılımcı olarak şunu söyleyebilirim ki, teknoloji konusunda malesef halkımızı yeterince bilinçlendiremiyoruz. Bu büyük ölçüde maddi imkansızlıkardan kaynaklanıyor belki ama şu da var ki, millet olarak yeniliklere direnme gücümüz çok yüksek. bir örnek vermek istiyorum, taşınabilir telefonlar çıktığı dönemde fiyatları çok yüksekti, sonradan oldukça ucuz hale geldi fakat halen kullanmamakta direnen insanlar görüyorum. Savunmaları da çok ilginç "Eskiden cep telefonu mu vardı?". böyle bir bahane kabul edilebilir mi? O zaman ben de çıkar derim ki "eskiden araba mı vardı? insanlar binlerce yıldır ata biniyordu. biz de binelim" aynı derecede mantıksız geliyor bana. Elbette ki bir insanın ata binme, taşınabilir telefon kullanma özgürlüğü vardır ve benim bunu sorgulamak gibi bir amacım yok. Fakat teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı da bir yadsınamaz bir gerçek. konuyu biraz dağıttığımın farkındayım ama ben daha çok neden teknoloji konusunda bu derece yanlışlıklar yapılıyor? Nasıl bilinçlenebiliriz? bunları irdelemeye çalışıyorum.Herkese sevgiler.