Mesajı Okuyun
Old 14-09-2007, 19:40   #168
ÇAĞLA

Arkadaşlar selamlar
Ya arkadaşlar yani durum artık tuhaflaşmaya başladı bu forumda
Ben vakıf üniversitesi öğrencisiyim.(Maltepe hukuk 2. sınıfım).Evet kesinlikle;çok iyi bir okul kazanan arkadaşlarımız maddi gücü olmadığı için üniversitede eğitim alamazken yada aynı puan alan iki kişiden biri maddi gücü olmadığı için tekrar hazırlanırken diğeri istediği bölümü vakıfta okuyorsa bunun adı EŞİTSİZLİKTİR!!!Başkada bişey değildir!Fakat malesef bu ülkemizde ve hatta dünya da varolan bir sorundur.Herkes dünyanın kuruluş dengesinden olsa gerek aynı imkanlara sahip değil,olamamış.Keşke herkes maddi, manevi aynı imkanlara sahip olsaydı çok güzel olurdu.Keşke...Biz vakıf üniversitesinde eğitim alırken,bizden daha yüksek bir puan almış olan başka bir arkadaş 1-2 puanla istediği bölüm olan hukuk fakültesine yerleşemiyor,tekrar hazırlanmak zorunda kalıyor!Bu hiç de normal değil ve hatta çok kötü.Şimdi nerde adalet,eşitlik!!
Çoğu vakıf üniversitesinde okuyan arkadaşlar imkanları değerlendirmeyebiliyor.Bu kişiler devlet üniversitelerinde azınlıkken malesef bizde çoğunluk!Ve hem eşit olmayan bir sistemin,eşit olmayan bir DÜNYA'NIN!! kurbanı olup eğitim alamayan arkadaşlar varken vakıf üniv. öğrencilerinin yarattığı profille iş çığrından çıkıyor.Bu eğitim sektöründeki eşitsizlik.
Bunun benzerleri hatta aynıları diğer sektörlerdede var ve malesef böle sürecek gibi görünüyor.Eğitim sektörünün eşitsizliği karşımıza bu şekilde çıkarken sağlık sektöründe durum daha vahim.Parası olan yaşayabiliyor.Tedavi altına alınıyor!!
Biz hepimizin herkesin aynı haklara sahip olmasını savunmazmıyız hep?Peki neler yapabiliriz insanların eşit haklara sahip olması için.Neler yanlış döngüde?Sorun net ve açık.Ama çözüm olarak neler yapılabilir.Dünya da varolan bu eşitsizlik dengesi nerden başlanarak rayına sokulabilir.Ya da bunların sorumluları kimler?Neler yapılabilir?

Ya hakikaten burda olan olay oldukça net ve anlaşılır.Bence artık bu forumda;
  • ...Bizim okulumuz çok iyi ama...
  • ...haketmemekte nedemek..düşük puan aldık olsun...
  • ...Kıskananlar çatlasın...
  • ...Evet paramız var okyoruz...
  • ...Bizim sorularımız hiç de sanıldığı gibi kolay değil...
  • ...vakıf üniv. dekiler size tölerans tanınıyor,siz kolay geçiyosunuz ben kaç kere duydum anlattıklarını...
  • ...Sizin sorularınız oldukça basit devlet üniversitelerine göre...
  • ...Zaten bizim hocalarımız vakıf üniv.lerinden şikayetçi hep anlatıyorlar bize...
...........Arkadaşlar döndür dolaştır aynı sözlerle taraflar savunuyor kendini bu forumda.Ve eğer hala ne yapılabileceği değil de aynı şeyler tartışılrsa;kusura bakmayın arkadaşlar ama forum artık yararlı olmakta çkmıştır benim nacizane fikrime göre.Ve yani artık bişey de yazacağımı sanmıyorum böyle devam ederse..Çünkü varolan konu fazla uzadı,tartışmaya döndü ama elde hala bir çözüm önerisi veyahut sorunun asıl kaynağı yok!!..Bence bunalr aranmalı ve tartışılmalı!

Herkese başarılar diliyorum..Varedebildiğiniz hayaleriniz sizinle olsun....

(Ya buarada Sayın Erkanaga sormayayım dedim ama sormadan edemeyeceğim Siz İstanbul Üniv. öğrencisiymişsiniz;ne güzel ,başarılar sizinle olsun Ama aklıma takıldı."...hocalarımın töleranslarını anlatmalarına kaçdefa tanık oldum..." gibi bişey demişsiniz.Ya sizin anayasa hocanız dan tutunda başka dersler olmak üzere bize bir çok değerli hocalarınız dersimize geliyor.Ne tuhaftır ki şu bahsettiğiniz töleransı;çok çalışan ve azmeden bir öğrenci olmama rağmen ben bitürlü göremedim.Sizin okulunuzun anayasa hocanız dan 49,49 la büte kaldım 1.dönem!!Bize mi denk gelmiyor dersiniz bu tölerans Fikriniz merak ediyorum sadece Ama iyiki büte kalmışım 85 aldım bütten,ortalamam yükseldi .Bu arada Ben Maltepe öğrencisiyim.Ahh bizim okulada yapsa ya anlattığınız hocalar
Saygılarımla.