Mesajı Okuyun
Old 10-09-2007, 10:18   #156
Av.Bülent AKÇADAĞ

Olumlu

Selamlar,

Bende Kıbrıs Near East University mezunuyum. hayatım boyunca yakaladığım en güzel fırsatın üniversite okumak ve bu bağlamda Neu'da okumak olduğu kanaatindeyim.

Neden Özel üniv okuduk ? Paramız mı çoktu, yoksa kafamız mı çalışmıyordu ? hayır hiç biride değil. ben kendi bölümümde çok zeki insanlar tanıdım ve şuan her biri kendi alanında çok iyi yerlerde. Aptal olanımızda vardı ama ne yazıkki onlarda okulu bitiremediler, sonuçta devlet üniv'lerinde dedikleri gibi paramızla geçmiyoruz, "Çalışan geçiyor,çalışmayan para ödemekten sıkılıp okulu bırakıyor"

Neden Özel üniv okuduk. Bunun siyasi boyutu, eğitim boyutu gibi birden çok faktörü var. Aslına bakarsanız neden okuduğumuzun pekte bir önemi yok, nasıl okuduğumuz ve okuduktan sonra neler yapabildiğimizdir asıl mühim olan.

Bazı arkadaşlar burda resmen sidik yarışına girmişler, bunların hiç bir anlam ve önemi yok, biz bizi biliyoruz, Özel / Vakıf üniversitelerden mezun olanların kalitesini tartışmak bence çok yersiz.

Not : Hakimlik Savcılık sınav istatistiklerinde gözlem yapılacağına duruşma salonlarında gözlem yapılması daha akılcıdır diye düşünmekteyim Saygılarımla...