Mesajı Okuyun
Old 09-09-2007, 14:14   #154
ÇAĞLA

Sayın erkanaga;ben vakıf üniversitesi öğrenciyim.Maltepe üniversitesi 2.sınfa geçmiş bulunmaktayım.Bakın ben bir vakıf üniversitesi öğrencisi olarak sizin dediklerinizi anlamıyor değilim çok da güzel anlıyorum.Kaldı ki ifade uslubunuz oldukça anlaşılır
Ben vakıf üniversitesi öğrencisi olarak dediklerinizin çoğuna katılıyorum!Çok farklı sebeplerden dolayı vakıf üniversitesinde okumak zorunda kaldım(eğer hukuk istiyorsam..).Ve sırf hukuk okuyabilmek adına tercihim vakıf üniv. oldu.Belirtmekte yarar görüyorum söyledikleriniz de katılmadığım noktalar olmakla birlikte malesef çoğuna katılıyorum!Malesef vakıf üniversitelerinin öğrenci profili ülkemizde genel olarak daha düşük.Ve içinde bulundukları imkanları kullanmak yerine umarsamayabiliyorlar çoğu zaman.Bende vakıf üniversitesinde okumama rağmen, çoğu zaman düşünüyorum;imkanlardan yararlanmayan,bunları değerlendirmeyen arkadaşlarla nasıl meslektaş olacağım diye!Ve hatta,bu arkadaşlarla vakıf üniversitelerinde okuyanlar olarak aynı kefede tartılmak,bir sayılmak inanın biz vakıf üniversitesindeki birçok arkadaşı rahatsız etmekte!!!İmkanları değerlendirmeye çalışan arkadaş grubum ve ben sürekli bunu değerlendirmiyor değiliz .Ve inanın bu durumdan sizlerin rahatsız olduğundan daha çok biz rahatsız oluyoruz.Sürekli ;vakıf üniversitelerinde okuyanlara duyulan bu tepki işte tam bu noktalarda oldukça mantıklı ve doğal!

Fakat şöyleki tüm vakıf üniv. öğrencileri imkanları değerlendirmiyor,parasıyla hukukçu oluyor,haketmiyor denemez!!!!Soruları oldukça basit denemez!!Sınıf geçmek basit tabi denemez!!Siz devlet üniversitesinde okuyan arkadaşların hocalarının şikayetleri tüm vakıf öğrencilerine yüklenemez,ancak belli bir kesime yüklenebilir!!Onların şikayetçi olması vakıf üniv.de okuyanların hepsinin yeteresiz,niteliksiz,derse ilgi duymayan olmasından kaynaklanmıyor!!Şikayetlerinin sebebi imkanlarının bilincinde olup bunu değerlendiren,yeterli olan,nitelikli,derse ilgi duyan öğrencilerin az olması!!Hiç olmaması değil arkadaşlar!!Lütfen bir sorun vakıf üniv.den şikayetçi olan hocalarınıza ;enaz siz devlet üniversitesinde okuyanlarla yarışabilecek ve daha iyi olabilecek öğrenci,şikayetçi oldukları anfilerde hiç yokmu!!!Şikayetçi olunan işte bunitelikteki öğrencilerin az sayıda olması hiç olmaması değil!!Bu noktada değerlendirmeleriniz bu arkadaşlar için geçerli sade ve sadece!!!
Ama keşke şöyle birşey olsa;vakıf üniversitesin de okuayanlar okul bittikten sonra bir sınava tabi tutulsalar başarılı olanlar devlet üniv.de okuyan arkadaşlar gibi hukukçu olabilme yolunda yürümeye hak kazansa.Kazanamayanlar ise bu sınavı geçemezse hukuk mesleğine atılmak için tekrar sınava hazırlansa.Ya da kalkan avukatlık sınavı geri gelse;sizler de,biz vakıf üniversitelerinde okuyan çalışan arkadaşlar da rahat etsek.Yeterli olan yeterli olmayan,hakeden,heketmeyen ayrılsa!!!
HERZAMAN HAK EDEN KAZANSIN....BAŞARILAR DİLİYORUM HERKESE...
Saygılarımla....