Mesajı Okuyun
Old 16-03-2006, 00:49   #16
erdemlig

Sayın Dikici, cevabınızı konu üzerinde ciddiyetle durmanızdan kaynaklanan memnuniyetin yanında kaygılanarak okudum. Bu kaygı üzülerek belirtmeliyim ki sahanıza olan yaklaşımınızdan kaynaklandı. Şunu belirtmeliyim ki gösterdiğiniz gerekçeler maalesef doğrudur. Ancak son madde hariç hepsi tüm sahalardaki çalışanlar için de geçerlidir. Şunu unutmayınız: Derler ki hiç kimse mesleğinden memnun değilmiş. Ancak tüm meslekler pazara çıkarıldığında nedense herkes memnun olmadığını söylediği kendi mesleğine talip olurmuş.
Şöyle çevrenize bir bakınız. Sanayicisi, iş adamı da dahil, üniversite mensubundan sıradan bir çalışana kadar kim yaptığından ve işinden memnun ki! Yıllar önce Ankara'da bir ziraat profösörü milletvekili adayı gösterildiğinde, çörçöple uğraşmaktan kurtuluyorum diye adeta zil takıp oynamıştı.
Her meslek ve sahanın az veya çok sıkıntıları vardır ve bunlar hiç bir zaman da tamamen ortadan kalkmayacaktır. Ancak -hangi sahada olursak olalım- bize düşen,sabır ve inançla mesleğin gereğini en iyi şekilde yapmaktır diye düşünüyorum. Cesaret başta olmak üzere başka bazı meziyetler de sanırım olmazsa olmazlardandır.
Dahi ve deha meselesine gelince elbette o tamamen farklı bir şeydir. Ayrı bir başlık altında mütalaa edilmelidir fikrindeyim ve önceki değerlendirmemde belirttiğim görüşlerimde ısrarlıyım.
Saygılarımla.