Mesajı Okuyun
Old 27-07-2014, 14:45   #71
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

KAHDEM MAYIS TOPLANTISI

Merhaba.
Bildiginiz uzere son toplantimiz 16 Mayis 2014 cuma gunu Atakoy' de gerceklesti. Bu toplantida yazman olarak notlari iletmekle gorevlendirildim, ama ne yazik ki o gun bugundur not aldigim defteri bulamadigimdan sizlere iletmem de gecikti. Herkesten ozur diliyorum. Artik baslik olarak da olsa yazmam gerektiginden, hic olmazsa katilanlari ve konu basligini ileteyim istedim.
Toplantıya katilanlar alfabetik siraya gore:
1- Mehmet Ali Aslan,
2- Christian Aslan,
3- Nurcan Bayraktar,
4- İzzet Doğan,
5- Eser Durmaz,
6- Oktay Durmaz,
7- Atilla Karahan,
8- Habibe Yılmaz Kayar,
9- Sevda Köksoy Küey,
10- Gülşen Şavk,
11- F.Ülkü Turan
Almanya' dan katilan hukukcu arkadasimiz Mehmet Ali Aslan bize Alman Aile Hukukunda velayet, cocuk kayyumlugu, aile mahkemelerinin isleyisi, cocugun menfaatlerinin korunmasi ve isleyisi konularinda ayrintili ve aydinlatici bilgi verdi. Kendisine tesekkur ederiz.
Iyi bir toplanti oldu. Oturmus sistemlerde hak aramanin nasil daha kolay ve verilen kararlarin daha hakkaniyetli olabilecegini bir kez daha hatirladik. Ancak gercegin, yalnizca beyan uzerinden ortaya cikarilamayacagini da gorduk. Turkiyeli anne- baba, turkiyeye kacirilan cocuklar orneginde oldugu gibi. Sistemin oturmus, yapilarin kurumsallasmis olmasi, her zaman adaleti getirmiyor, insan faktoru ve insan algisi da onemli.
Destekte bulunmak isteyen arkadaslar, toplantiyi daha da hatirlanir kilacaktir.
Gelecek toplanti tarihi belirlenmediginden, iletiler uzerinden gun kararlastirabiliriz.
Gecikme ve eksik anlatim icin tekrar ozur diliyorum.
Sevgi ve selamlarimla.

Sevda Koksoy KUEY