Konu: Kürtaj
Mesajı Okuyun
Old 10-03-2010, 17:01   #35
Av.YBayrak

Sayın Meslektaşım Av.Bülent Turhan Gündüz;
Konu'ya mesajla katıldığınız için Admin kusura bakmazsa teşrifatçılık yapayım, öncelikle ben hoş geldiniz diyorum.
Konu'ya gelince;
Bizim de tartışmamızın arkasında -kişisel gibi algılanmaması gerekir -hukuk ekolleri var, farkında olarak tartışıyoruz.
Benim de vurgulamak istediğim husus, bu ekollerin savunmaları günümüze uyarlandığında kimin yararını üstün tuttuğu hususudur, ve kime hizmet ettiğini dikkate almanın gerekliliğini ve zorunluluğunu gözetmektir.
Toplumsal sözleşmeler de yapıldığı anda dahi eskimeye başlar, yaşam ile uyumsuzluğu ve yenilenme ihtiyacını içinde taşır. Bu nedenle, mevcut kurallara tabi olmayı savunmam söz konusu değildir.
Hiç bir kural ebedi değildir, daima yenileri yerine geçmektedir.
Hiç bir kural insana rağmen var olamaz, bütün kurallar ve değerler insandan sonra gelir.
Hiç bir değer ve kural insan kadar değerli değildir. Bu ister hukuk kuralı, ister ahlak kuralı ister din kuralı olsun.
İnsana değer vermekte ayağınız bir kaydımı, insanı önemsemeyen ve sistemi/toplumsal düzeni öne çıkaran, böylelikle insanlığı karanlığa yuvarlayan, insan hak ve özgürlüklerini reddeden ideoloji kâbusumuz olur, insanın insan olmakla sahip olduğu doğal haklarından kayıplar kaçınılmaz olur, binlerce yıldır verilen insanlık mücadelesinde geriye gidişler olur.
Tekrar hoş geldiniz der, bu vesile ile yazarak ya da okuyarak katılan tüm meslektaşlarımıza, ve katılan herkese başarılı, sağlıklı ve mutlu yaşam dilerim.