Mesajı Okuyun
Old 28-04-2009, 15:29   #1
Konuk

Varsayılan 40 Yaşında Bir Bayanım Ve 13 Yıllık Evliyim

Merhabalar:
13 yıllık evliliğimiz boyunca eğitim ve tecrübelerim daha iyi olduğundan kocamdan daha fazla kazandığım işlerde çalıştım ama hep eşimle herşeyi paylaştım. 12 yıl Amerka'da yaşadıktan sonra Türkiye'ye kesin dönüş yaptık ve birikimlerimizle birinde ikamet ettiğimiz birini de kiraya verdiğimiz iki ev satın aldık. Bu evlerin birini benim ablamdan diğerini de Abim'den piyasa değerlerinin altında bir bedele satın aldık. Ailem bizlere Türkiye'ye dönüşümüzde destek olmak amacıyla böyle birşey yaptı.
2005'ten beri bir kısmını peşin bir kısmını da taksitle ödedik, bitti. Tapuları benim adıma. Ancak şimdi eşimden ayrılmak istiyorum; anlaşamıyoruz. 8 yaşında bir oğlumuz var.
Benim sorum şu; ben yıllarca eşimden daha fazla kazanç elde ettiğim için tabii ki bu yatırımlarda da daha fazla katkım oldu. Ayrıca aileminde bize daha düşük bir değerle satarak katkıları oldu. Ama şimdi bu 2002'den sonra çıkan kanun gereği kocam da bu yatırımların yarısını alabilecek mi? Yoksa kazacımızın dağılımına göre mi bölünecek?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.