Mesajı Okuyun
Old 03-11-2008, 17:34   #11
Av. Songül Uslu

Av. Cengiz Kaya için cüppeli yürüyüş yapılacağı bildirilmiş, adliye önünde toplanılması yönünde duyurular yapılmış hernedense söz konusu yürüyüş yapılamamıştır yada yapılmamıştır. Aslında yapılmadığı kanaatindeyim zira benim gibi birçok kişi gelip geri dönmüştür.Meslektaşıma yapılanı kınamakla birlikte tekrarlanmaması için önlemler alınması gerekmektedir. Baromuzun seçim kampanyalarında gösterdiği hassasiyeti ve çalışmaları biraz olsun bu yönde kullanması gerekmektedir.
Yaşadığım kızgınlığı ve üzüntüyü bunları yazarken tekrar yaşıyorum. Kamuya ve topluma sesini duyurmak için en etkili yoları kullanmak yerine ABEM'de Baro başkanı ve icra müdürnün konuşma yapmasını ve orada kendi kendimize ahvah edip keşkelere sığınmayı kabullenemiyorum.Yakın zamanda seçimler yapılmış olup ne yazıktır ki bu konuya değinen hiçbir grup olmamıştır. Broşür dağıtmak yerine aktif çalışmalar yapan, ÖNEMLİ BİR BASKI GRUBU OLAN ve keşkelere mahal vermeyecek bir Baromuzun olması mesleğinin başında olan bir avukat olarak en önemli dileğim ve hedefimdir.