Mesajı Okuyun
Old 11-11-2009, 22:41   #290
Av.Burhan Akcan

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
sayın Tavus.2 si de aynı şey.aralarında bir fark göremedim

öğrenci şöyle düşünüyor.Ben çalıştım,yoruldum ve emeğimin karşılığını yüksek bir puanla aldım.
Şimdi bana yıllık 50 milyar verecek ve olanak olarak da her türlü kıyağı yapacak bir üniversite teklif yapıyor ve diyorlar ki:Al bu parayı al bu laptopu al bu vs....Hocalarımız deneyimli.Okulumuz kaliteli.Bizi seç...

öğrenci de şöyle düşünüyor:yahu bana bu kadar olanak veriyorlar bu kadar para veriyorlar,kaliteli bir eğitim de verecekler.niye gitmeyeyim?

tabiki gitmeleri normal.Ha kimisi çok idealist olur ve 'hayır ben bunca yıl devlet de okudum bundan sonrada okuyacağım' diyebilir
Kimisi sadece olanakların cazibesine kapılıp gidebilir.
kimisi de olanak ve eğitim kalitesinin bileşkesine güvenip(kadir hasın eğitimini sayın Büşra nın yorumuna göre değerlendiriyorum.Kendi görüşüm ise sadece 'fena değil' olur.tabi kendisi o okulda okuyor ve onun sözü daha güvenilir olabilir)

o veya bu şekilde oraya burslu giden birisi hak etmiş demektir.Bursunu da alıp keyfine bakar.Hak edene saygım sonsuzdur.

saygılarımla
söylediklerinizde son derece haklısınız. örneğin ben de ilk ikibin e girince bir çok vakıf üniversitesinden teklif aldım. verdikleri olanaklar, ödüller, burslar bir insanın tercihini değiştirmek de çok etkili. ancak ben daha önceki yazdığım mesajlarda belirttiğim üzere hukuk okumak istediğiniz fakültenin, okudugunuz şehrin kütüphane ve araştırma yönünden olanaklı olaması sonderece önemli.
en azından bize denilene göre ne kadar doğru bilmiyorum ama ankara hukuk fakültesi kütüphanesi balkanların en büyük hukuk kütüphanesi imiş.
saygılarımla