Mesajı Okuyun
Old 31-03-2011, 17:19   #1
kapbana

Varsayılan tahliye talebinde bulunmaksızın Örn 13 tebliği ve borçlunun "kira ilişkisini inkar eden" itirazı halinde...

Merhabalar;

Bir meslektaşımın başlatmış olduğu icra takibine kiracı itiraz etmiş ve takip durmuş; dosya bu halde iken bana geldi.

Taraflar 2 ayrı kira sözleşmesi yapmışlar ve önceki dönem; süresi dolan kira sözleşmesinin birkaç ayının hala ödenmeyen kira bedellerini, yeni dönem kira sözleşmesinde özellikle belirtmişler ve önceki döenmden kalan bu borçların yeni kira döenmi içerisinde kararlaştırılan bir tarihte ödeneceğini yeni döenm kira sözleşmesine yazmışlar ve imzalamışlar.

Yani eski dönemden kalan borç yeni dönemin kira sözleşmesinde belirtilmiş.

Ancak belirlenen günde eski dönemden kalan bu borçlar ödenmediği gibi yeni dönemin borçları dahi ödenmiyor.

Benden önceki meslektaşım, eski dönemden kalan bu borçların tahsili için yeni dönemin kira sözleşmesine dayalı olarak Örn. 13 nolu takip başlatıyor ve takibinde yalnızca alacağın tahsilini talep ediyor.

Benim düşüncem Örn. 7 başlatması idi...,

Şimdi itirazın kaldırılması için ne yapmamızı önerir misiniz? yapılan takibin dayanağının sonraki dönem kira sözleşmesi olması gerektiği yönünde sıkıntı yaşar mıyız?

Sanırım Sulh Hukuk Mahkemesinde ititrazın iptali davası açacağım...

Meseleyi biraz zorlaştırdım sanırım, yolumu basite indirgeyebilir miyiz??