Mesajı Okuyun
Old 26-07-2011, 21:27   #35
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan av.eduss
ben yaptım! 500 liraya anlaşmalı boşanma davası aldım! evet aldım ! pişmanmıyım ? hayır! kimse mırın kırın etmesin..Etikten de bahsetmesin..kiramı ödeyemiyorken, büromun alt katında siyasi destekli sigortalı-sigortasız 10 çalışanlı bir hukuk bürosu varken, babam bu gün ne yaptın diye sorduğunda "bekledim" demekten utanmaya başlamışsam, adliyeye çay içmek dışında gitmediğim-gidemediğim ortadaysa ve bu yüzden sene 1960 larda "memur" olmuş kalem personeli "amca"nın imalı bir şekilde "eee staja benzemiyo dimi hayat bacııımmm" hitaplarına maruz kalıyorsam, okuduğum, bildiğim şeyleri siyasi-ticari-ailevi yoksunlukların getirdiği engellerle pratiğe dökme şansını henüz yakalayamamışsam.. Kimse etik-gelecek nesiller-meslek sorumluluğu diyemez!meslek sorumluluğundan önce hayat sorumluğu gelir..Emek verdiğim şeyin karşılığı yüksek ücret almak değildir.Aldığım ücret az bile olsa hak ettiği özenle o işi yapmak ve hayat sorumluğumu yerine getirmek yani;YAŞAMAKTIR aslolan!

Tamam, mırın kırın, etmeyeceğim, etikden de bahsetmeyeceğim, peki yasal engellerden bahsedebilir miyim?

Can Beyin fikrine katılıyor ve destekliyorum.

Sanırım, Şehper Hanım, bir yazısında belirtmişti, "müvekkillerin avukatlık ücretlerini baroya yatırması" fikri...

Her iki fikir birleşirse, çözüm kısmen sağlanabilir...

Kolay Gelsin...