Mesajı Okuyun
Old 14-02-2004, 13:15   #19
tiny lady

www.zaman.com.tr 'de bu haberin 12.01.2004 tarihinde ilk olarak kamuoyuna sunulmuş şeklinin görebilirsiniz. sizin okumakta olduğunuz ise bir kaç gün sonra sabah gazetesinde aynı haberin türkiye sigorta ve reasürans şirketleri birliği genel sekreteri bilgi kongar hanım'ın söyledikleriyle yazılmış hali. bilgi hanım fonun başında bulunuyor. o günlerde medya birden olaya saldırdı ama sonrasında gördüğümüz gibi hemen unutuldu.haber sadece trsb'nin görüşüyle yazıldığı için üslubda biraz iticilik oluşmuş. zaman gazetesi'nin yazdığını okursanız orada konu ile ilgili sağlık bakanlığı, il sağlık müdürü, fon mağduru kazazede vatandaş hikayesi, konuyu ortaya çıkaran avukatların kurduğu tüketiciler derneğinin görüşü var. fonun bağlı olduğu hazine müsteşarlığı sigortacılık müdürlüğü yetkililerinin açıklamaları var. ayrıca istanbul il sağlık müdürü erman tuncer böyle bir fondan haberdar olmadığını söylüyor. yıllardır devlet ya da bazı kişiler bu fonu bir yerlerde kullanmışlar ve vatandaşlar hiç faydalanmamış. ciddi bir rakam 110 trilyon.fondan batan sigorta şirketlerinin borçlularına ödeme yapılıyor.şimdiye kadar 22 trilyon filan ödenmiş. kazazede vatandaşlara ödenen ise 1 trilyonu bulmuyor.insana değer vermiyoruz, insan hakkına ise hiç.
"uyanık avukatlar" kelimelerini bilgi hanım bana da aktarmıştı. ancak ifadeyi genellemedi. orada söylediği, bazı avukatların fonla ilgisi olsun olmasın bir çok kaza ile ilgili dosyayı alıp kendilerine getirdiği ve para almak istediği oldu.savunmak için söylemiyorum. sadece anladığımı aktarmak istedim.