Mesajı Okuyun
Old 12-02-2004, 11:18   #12
Cumok

Dostlar;
Sadece bu konuda ve burada değil, hemen her konuda birbirimizi anlamamkta ısrar ediyoruz. Hemen her konuda çok ve de gereksiz alınganlıklar gösteriyoruz. Hemen her gün aynı söylemi bizlerde söyleriz, “ya ne uyanık adam” “amma uyanık bilmem neymiş” demez miyiz? Sakız gibi ağzımızda olan bir söylem için alınganlık bana doğru gelmiyor. Ne tuhaftır ki, daha yeni okuduğum bir yazı yüzünden, bunu söyleyen kişinin savunucusu durumuna düştüm.

Anlaşılan o ki bu nokta sizin için pek önem arzetmiyor...
Hayır sadece benim için değil Sayın Paulus, sizler için de önemli olmamalı. Bu söylenen şey sadece bir eleştiridir ve sanırım birkaç kişiye yönelmiştir, eleştiri öyle ya da böyle mutlaka olmalıdır. Buna itiraz edildiğinde: Hayır bizi eleştiremezsiniz, biz eleştiri kabul etmiyoruz vs. gibi bir durum çıkar ortaya. Mutlaka sizlerde görüyorsunuzdur. Hiçbir filmde, tiyatro oyununda bazı kurum ve kuruluşlar asla eleştirilemez bizde. Bunu yapmak istediklerinde bu, ya başka bir ülke de geçiyor gibi gösterilir, ya da kişiler başka isimler altındadır. Birde TV’lerdeki Amerikan filmlerine bakınız.

Bu durum çok mu sağlıklı sizce?
Anlatmaya çalıştığım budur. Alınganlık yerinde olursa gereklidir, olması gerektiği yerde önemlidir. Ayrıca; bu konuya itiraz eder gibi bir duruma düştüm ki bu hiç hoşuma gitmiyor. Ne sizleri kırmak, üzmek gibi bir düşüncem var, ne de burada ukalalık yapmak gibi bir niyetim. Umarım beni anlıyorsunuzdur.