Mesajı Okuyun
Old 10-07-2011, 10:57   #1
Konuk

Varsayılan düğün öncesi yapılan nikahın iptali mümkün mü?1 yıl geçmeden boşanılması mümkün mü ?

merhaba...yaklaşık on ay önce nişanlandım.nişanlılığımızın ilk zamanlarında nişanlım oldukça saygılı ve sevgili idi.benim için ideal bir eş olacağı kanısındaydım.ailelerin kararı ile düğün tarihi belirlendi.düğünden 1 ay önce resmi nikahımız kıyıldı.ve nişanlım nikah sonrası tam bir değişme gösterdi.agresif bir hal aldı.bana hakaretler etmeye küfretmeye başladı.artık yüz yüze iki kelime konuşamaz olmuştuk.en ufak şeyleri abartıyor ve saatlerce bağırıp çağırıyordu.nedenini sorduğumda ise yaptığı harcamaları ileri sürüyordu.maddi sıkıntıları dert etmemesi gerektiğini aldığım maaşı hiçbir şekilde ondan esirgemeyeceğimi ve kısa bir sürede borçlarımızı kapatacağımızı ona defalarca söyledim.fakat o bunları kabul etmiyor sunduğum çözümlere karşın dahada sesini yükselterek,küfrederek karşılık veriyordu.fiziksel olarak beni beğenmediğini,yaptığı masraflara deymediğimi dile getirmeye başladı.artık tamammen çekilmez bir hal almıştı.evlilik için herşey hazırdı eşyalar alınmış düğün salonu tutulmuştu en ufak bir problem olduğunda bana damatsız düğün yapacaksınız diyordu ve düğüne 3 gün kala düğünü iptal ettim.ve nikahın bozulması için mahkemeye dilekçe verdim.benim onda nişanda aldığım bir kaç parça eşya dışında eşyam yok.şuan taktığı takılar bende ve ısrarla onları istiyor.vermediğim taktirde babamı öldüreceğini söylüyor.ona boşanmada sıkıntı çıkartmadığı taktirde boşandığımız an ziynet eşyalarını vereceğimi söyledim fakat kabul etmiyor.bu şahısdan acilen boşanmak istiyorum fakat bir yıl dolmadan boşanamayacağım söyleniyor.telefonum tehdit ve hakaret mesajları ile dolu.böyle bir insanın nikahı altında daha fazla kalmak istemiyorum ne yapmalıyım?mahkeme 1 yılı beklemeksizin bizi boşaması için ne yapmalıyım? lütfen acil cevap.