Mesajı Okuyun
Old 26-03-2012, 14:42   #503
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Son olarak dikkatimi çeken bir hususu paylaşmak isterim:
Geçen hafta İzmir Barosu'nun düzenlediği bir iş hukuku semineri vardı. Ben 5-6 yıldır iş hukukuyla ilgili seminerlerin hemen hepsine katılmaya çalışırım. İlk kez geçen hafta bir farklı olaya tanık oldum:

Seminerde dinleyici olan meslektaşlar adeta stadyumda maç seyreder gibiydiler. Ve konuşmacılardan "işçilik alacakları belirsiz alacak davasıdır" diyen olduğunda, gol atmış ev sahibi takım taraftarı gibi alkış kıyamet... Aksi yönde görüş beyan edildiğinde ise tam tersi bir hava...
Ben açıkcası uygulamanın içindekilerin duydukları bu heyecan ve coşkunun, "Yaşasın, memleketimde kanunlar doğru yapılıyor, doğru yorumlanıyor ve doğru uygulanıyor" sevinci olduğuna dair şüphe içerisindeyim.

Saygılarımla,

Bu tarz gözlemler, hukuksal eğriyi ve doğruyu tayinde belirleyici olamayacağı gibi yanıltıcıdır da Sayın Adli Tip... Biz, nümayişkâr milletiz, bunu göz ardı etmeyelim.

Kanımca, bahsettiğiniz kısıtlı gözleminiz, o (müsbet) veya bu (menfi) yöne dair bir şüpheye yol açmamalıdır. Yani, ne sevindirmeli ne de üzmelidir.

Saygılarımla.