Mesajı Okuyun
Old 10-04-2010, 12:35   #18
Av.Hayrullah ÇUHADAROĞLU

Cengiz bey' e katılmamak mümkün değil. Koca koca A.Ş. vasıflı milyar dolarlık bankaların müşteri bilgilerinin bile öğrenilebildiği teknoloji çağında, avukatlık gibi mesleki sırrın çok çok önemli olduğu bir sektöre giriş yapabilmeniz için en başta bu konuda rüştünüzü en azından başka bir dalda ispatlamış olmanız lazımdır. Örneğin daha önceden x sektörde bulunan programınızın güvenilirliği, bu zamana kadar hata vermemesi vs. vs.
Hukuk sektöründeki icra otomasyon programları dahi bilgilerimizi net üzerinden yayınlayamıyorlar. Hatta T.H.S. de ki önemli bir çoğunluğun kullanıcı adı, bu titizlikten dolayı RUMUZ şeklindedir.
Not: Bu tavsiyeleri deneyimlerime dayanarak veriyorum. Hukuk fakültesinde okurken karımı ve çocuğu geçindirmek için bilgisayar programları pazarlaması yapıyordum. Ege bölgesi distribütörlüğünü aldığım programı merkezi İzmir'de blunan ve egede tekel haline gelmiş ve aynı programın bu firmaca dağıtılmış olmasına rağmen, büyük uğraş vererek 500 den fazla müşterim olmuştu. Ama çok zorlanmıştım. Size sabır ve başarılar diliyorum.