Mesajı Okuyun
Old 13-04-2009, 13:54   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
bu faydalı siteyi bizlere kazandırdığınız için çok teşekkür ederim.bir konu hakkında sizlerin görüşünü almak istiyorum.eşimle 1999 yılında evlendik ikinci eşim.bu evlilikten çoçuğumuz yok.eşimin ilk evliliğinden olma bir kızı var.35 yaşında ve evli.eşim emekli öğretmen olup aldığı maaşını büyük bir bölümünü kızına veriyor beni mağdur ediyor maddi manevi beni çok ihmal ediyor.ben ise ev hanımıyım hiçbir gelirim yok.kızı için bankadan kredi çekmiş,elden borç almış,damadına iş yeri açmış.şimdi eşim hasta eşimin ölümü halinde kızı borçları ödemesse maaşına haciz gelirmi,ki kızı bu borçları ödemez ev bile kızının üstüneymiş soradan öğrendim.ne yapabilirim bana yardımcı olusanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Anlaşıldığı kadarıyla bankadan kredi çekerken, sadece eşiniz imza atmıştır. Bu nedenle eşinizin vefatı halinde (miras red edilmezse) borçlarından mirasçıları (Yani siz ve kızı) sorumlu olacaktır.

Ancak, burada verilen bilgilere göre yardımcı olabildiğimizi; bir avukata müracaat etmenizin hak kaybına uğramamanız bakımından önemli olduğunu anımsatmak isteriz. Maddi durumunuz elvermiyorsa(Bu durumu kanıtlayarak) bulunduğunuz ilin Barosunun Adli Yardım Bürosuna müracaat edebilirsiniz.