Mesajı Okuyun
Old 16-06-2006, 17:25   #7
Av. UYSAL

Varsayılan ----

Cevap vermemek için gerçekten kendimle büyük mücadele ettim ama direk bana karşı atıflar olduğu için kendimi bundan alıkoyamadım.
İlk önce o fakültelerin ismini sölemek benim haddim değil,,kiii bunlar zaten herkes tarafından bilinen fakülteler...
"Orada birisinin yardımı ile 3-5 sene önce avukat diye nitelendirilen insanlar olurken ben böyle bir sınava tabi tutulacam"dediğimde gördüğünüz gibi herhangi bir genelleme yapmadım bildiğim kişiler var ki ben bu tür laflar söyleyebiliorum.AYRICA bu mesleğin yardımla değil;gönülden yapılacağını biliyorum.Ben mesleğin yapılmasından değil;MEZUN OLUNMA şeklinden bahsediyorum..Herhangi bir meslektaşınıza böyle bir tutumu konduramayabilirsiniz ama hatırlayacağınız üzere meslektaşlarınız daha neler neler yapıyor..[bnmde gelecekteki meslektaşlarım olacaklar](bundan utanç duysamda danıştay saldırısını yapan da bir avukat.......)
Emin olun ben sadece Hukuku kitaplardan okumuorum..Kazanılmış haklarada sahip çıkmam içinde herhangi birisinin uyarısına ihtiyacım yok.Şu anda okulla davamız sürmekte...Ve değerli avukatlar tarafından da bu iş ele alındı.
Son söz:devlet fakültelerine karşı herhangi bir sözüm tabi ki yok ama ben sayısız avukattan daha farklı birşeyim olmasını tercih ettim;3 tane yabancı dil gibi...O arkadaşların çoğuda emin olun bunu düşünen kişiler.Ayrıca bu eşitlik ilkesine aykırı bir tutum deil;bildiğiniz gibi bu tür üniversitelerinde hukuk fakülteleri TIPKI DEVLET ÜNİVERSİTELERİ GİBİ öss sınavından çıkan sonuçla öğrenci yerleştiriorlar;bence siz bi puanlarını inceleyin..Üstelik özel üniversitelere burslu da girilebilir.

SAYGILARIMLA...