Mesajı Okuyun
Old 11-12-2006, 05:32   #1
mutlakadalet

Varsayılan Biraz öğrencilerden biraz hocalardan

Ceride-i Kantar'dan Alıntıdır

3 yıldan önce bu ders geçilmez dersi final sınavı
İlk 2 soru 10'ar puandır. Her yanlış soru bir doğruyu ayrıca da 30 puanınınzı götürmekte iken; son soru 2 doğru soruyu ayrıca 60 puanınızı götürmektedir. İstediğiniz sorudan başlayamazsınız. İlk 2 soruyu bilmezseniz de işaretlemek zorundasınız. Aksi takdirde son soruyu doğru yapsanız bile ilk 2 sorunuz yanlış olarak değerlendirileceği için.......ÜFFFFFF!!! işte bütün soruları doğru bilseniz bile en fazla 60 puan alabilirsiniz... Herkese başarılar.

Prof. Dr. Abdulrahman Fazlanotvermektenzevkalmazoğlu

------------------- ----------------------------- ---------------------

Öğrenci Klasikleri

- Hele bu hafta dinleneyim, Pazartesi kesin başlarım çalışmaya
- Bu kadar düşük almam imkansız abi kesin bir yanlışlık var
- Ooo ben onun kadar çalışsam bütün derslerim 100 olur
- Yok ama ya benim değildir o not dur bi de alttan sayayım
- Bitmez abi bu okul
- Sen beni finallerde gör! Yükseltecem bütün notları
- Asistan varsa ben yokum

Hocalarımızın Bir Türlü Vazgeçemedikleri

- Bir kavramı tarif etmekte zorlandıkları zaman "bu, sui generis bir haldir" deyip durumu idare etmek
- Bir problemi çözerken sonuca ulaşmakta zorlandıkları vakit "hakim burada somut olayın koşullarına göre karar verir" demek
- Ders anlatırken araya aniden Latince kelimeler sokuşturup öğrenciyi afallatmak
- Zaten anlaşılması karmaşık olan konularda doktrinsel tartışmalara girip hiç kimsenin bir şey anlamamasına sebep olmak
- Derse girince saatini çıkarıp masanın üzerine koymak, zilin çalmasına az kala da saatini tekrar koluna takmak, böylece öğrencilere dersin bitmek üzere olduğunu gösterip rahatlamalarını sağlamak