Mesajı Okuyun
Old 24-03-2007, 17:39   #19
nurben

Sayın avukatlar ben mesleğinizden biri degilim ama çalışma standartlarınızı doğru bulmuyorum. Nedeni:

Bir süre önce bir dava için bulundugum ilin barosuna gittim ve bana avukat isimlerinin verilmesini istedim önceki istegim belli bir konuda uzmanlaşmış avukatlardı malesef bu Türkiye'de mümkün degilmiş, her avukat her türlü konuyla ilgilenebiliyormuş. Bunu doğru bulmuyorum, çünkü:

Ben inşaat işleri ile ugraşıyorum, her konuda eğitim aldım ama sadece bina inşaatları ile uğraşıyorum ve bu konuda kendimi yeterli görüyorum.

Benim işim sizlerinki gibi sonucu belli olmayan bir iş de değil. Diğer deyişle, herşey belli ritminde. Ancak siz kanunları uyguluyorsunuz , sonuçlar muğlak. Bence bu durum da belli bir konuda uzmanlık gerektiriyor siz hukukçular için. Her bir alan muhakkak bir uzmanlık gerektiriyor. Bunun dışında, bir avukatın hem icra davasına hemde ağır ceza davalarına bakması doğru mudur? İcra davasını diğerinin yanında önemsiz bulmaz mı, bu da adalet arayışında gecikmelere veya hak kayıplarına neden olmaz mı, ikincil olarak görmez mi?

Bana göre avukatlığın doktorluktan fazla bir farkı yoktur. İçinde belki kan yoktur ama her ikisi de hayata döndürme yeteneğine sahiptir.

Saygılarımla ...