Mesajı Okuyun
Old 17-03-2014, 16:41   #1
Konuk

Varsayılan Boşandığım eşimin kızıma karşı davranışları

Merhaba;

Eski eşimle bir süre önce anlaşmalı boşandık. Anlaşmaya göre eşim (babası) her hafta pazar günleri, 2 yaşındaki kızımızı alıyor. Fakat çocuk günden güne benden ve evimizden soğumaya başladı. Gittiği zaman geri gelmek istemiyor. Geldiğinde ortalıkta gezerken kendi kendine babacığım, babacığım, anne kötü falan diyor. Önceleri karşı tarafın 2 yaşındaki bir çocuğa beni kötüleyebileceğini düşünmemiştim. fakat anne kötü cümlesi beni biraz şüphelendirdi açıkçası. Kızım gittiği zaman, babası ve ailesi inanılmaz derecede şımartıyorlar, en ufak yaptırımi eğitim, bir yönlendirme ya da herhangi bir konuda kızımın isteklerine karşı çıkma, ya da yanlış bir şey yaptığında uyarma, ikaz etme gibi durumlar söz konusu bile olmuyor. Benden uzaklaşma sebebini buna bağlıyorum ve iki sorum var bununla ilgili:

1. kızıma beni kötülediklerine dair yargıya başvyurabilir miyim, başvurursam benden ne talep edilir, ya da kazancım ne olabilir?

2. velayeti bende olan kızıma karşı, babanın davranışlarıyla ilgili bir yaptırım var mı?

Bu bir savaş değil, bu kimi sevip sevmediği meselesi de değil, derdim o değil, ama çocukken yapılan yanlışlar ilerde kızımın kendi hayatını etkileyecek diye üzülüyorum. Ve görüyorum ki babasının böyle bir endişesi yok,

Teşekkürler.