Mesajı Okuyun
Old 14-07-2009, 14:41   #9
Nur Deniz

Işıl Hanım, ifadem eksik olmuş.

Feminizmin bütün düşüncelerini kabul etmekle birlikte, sosyal hayatta bu kelimeyi kullandığımız zaman, kadınlarımız da dahil tepkiyle karşılaşıyoruz.

Kadın ve erkek hemen hemen aynı nüfusa sahiptir diyoruz, kadınlarımız da mecliste aynı oranda bizleri de temsil etsin diyoruz .Ama malesef herkesin kullanabileceği bir oy varken, kadınlarımızın da bu ülkede seçilme hakları varken, bizler kendimizi yeterince desteklemiyoruz.Tüm mesajlarınızı okudum.Gerçekten de kadınlar öfkeli...

Söyledikleriniz de haklısınız, bir kadından zarar görmek ve bu konuda öfkeli olmak feminist olmamak için tek başına yeterli bir neden değildir.

Ama siz de kabul eder misiniz bilmiyorum ama, temsilciler bu konuda gerçekten özenle seçilmeli, yoksa yarar yerine zarar getirdiğine inanıyorum..

Bir çok kez karşılaştım şahsım adına, kadın haklarını koruyorum anlamında ama aslında bu konuda kendisine dahi yarar getirmeyen kadınlarla.

Ama benim gördüklerim bunlar derken, kadın haklarının savunulması gerekmediğini, kadınların haklarının yeterli olduğunu, ve toplumsal hareketlerin gerekli olmadığını, kadınlar için elimizden gelen ne varsa yapmayacağımızı, pozitif ayrımcığımı desteklediğimi söylemiyorum.

Şu anki toplumu da bir bakıma kadınlar yetiştiriyor.Eğitimin en önemli olgu olduğuna inanıyorum.

Hayatın her alanında adeta savaş veriyoruz.Tercihler yapmak zorunda kalıyoruz.
Kısaca diyeceğim ama zaten baya uzattım. Feminizm, bizim ülkemizde aslen yayılması gereken bir düşünce. Ama toplumumuz bunun için henüz hazır değil.Eğitimle yıllar sonra belki başarılabilecek bir düşüncedir diyebilirim.