Mesajı Okuyun
Old 12-09-2011, 07:11   #51
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan imp86
Sayın meslektaşlarım,

Konu ile ilgili paylaşmış olduğum ve soru sorduğum son mesajımda da belirttiğim gibi sizin değerli görüşlerinize ben şahsen muhalif değilim. Zira yorumlarınız haklı yorumlar.

Ancak, bunu bir geçiş süreci olarak düşünecek olursak ve geçici bir süre için maddi bakımdan düzlüğe çıkıp toparlanıncaya kadar böyle bir yol seçilmesi halinde yukarıdaki sorularımın değerlendirmeye alınmasını sizden veya diğer değerli meslektaşlarımdan rica ediyorum.

Elbette bir takım mesleklerde home-office uygulaması sürekli mümkün olabilecekken, avukatlık bakımından benim kanaatime göre de yalnızca başlangıç için - belirli geçici bir süre için öngörülebilir olduğunu da ifade etmek isterim. Konu içerisinde de bu minvaldeki geçmiş mesajlara atıfta bulunurum.

Saygılarımla,

Sevgili meslektaşım,

Ev içinde ofis değil de ofis içinde bir ev yaratmaya çalışırsanız belki daha az zararla çıkış yolu bulursunuz.

Ben kendimden örnek vereyim: 1993-Ocak itibariyle okuldan arkadaşım olan bir meslektaşımla İstanbul Şişli'de merkezi bir yerde bir daire kiraladık. Avukatlık bürosu olarak hazırladık. 2 Oda, mutfak, Banyo, giriş antre ve büyük bir salondan ibaretti. Benim ayrı bir ev kiralamam o vakit mümkün değildi, bütçem yetersizdi. Büronun bir odasını yaklaşık 2 yıl otel veya ev gibi kullandım. Odanın kapısını kapattığım zaman orada yaşadığımı kimsenin anlaması mümkün olmuyordu. Ev rahatlığının olması imkansızdı. İş ile ev yaşantısı iç içe girince bazı zamanlar bunaldığımı hissediyordum ama çok şükür o dönemi atlatarak, şu an ki durumuma gelebildim.

Bence insan istedikten sonra başaramayacağı hiçbir şey olamaz. İyi niyetle ve arzu ile yapabilirsiniz. Moralinizi kesinlikle yüksek tutun, gerisi hikayedir…